Phillip Cocu Fenerbahçe’nin..

Phillip Cocu Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü

  • 22/06/2018 - 22:45
  • 272

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu

Fenerbahçe, teknik direktör Phillip Cocu ile 3 yıllık anlaşmaya vardığını duyurdu. Phillip Cocu’nun yarın İstanbul’da olması bekleniyor. Fenerbahçe’den borsaya yapılan açıklama şöyle:

“Futbol A Takımı Teknik Direktörlüğü için Cocu ile 3 sezon için anlaşmaya varılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

COCU’NUN İLK SÖZLERİ: PLANLARDAN ÇOK ETKİLENDİM

Fenerbahçe’yle 3 yıllık anlaşmaya varan Phillip Cocu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Kulübün yakın gelecek için hazırladığı planlardan çok etkilendiğimi söylemeliyim. Fenerbahçe harika bir kulüp, Ali Koç ve Damien Comolli’nin bana anlattığı vizyon, fikirler çok ümit verici. Böyle önemli bir kulübün parçası olmaktan gurur duyuyorum. Oyuncularla çalışmayı ve Şükrü Saracoğlu Stadı’nda taraftarlarımızın önünde takımımıza liderlik etmeyi dört gözle bekliyorum. Bu yolculuğa başlamak için sabırsızlanıyorum.” İfadelerini kullandı.

Phillip Cocu ile yapılan anlaşmanın ardından Başkan Ali Koç ise “1 yılı aşkın bir süredir, Sportif Direktörümüz Damien Comolli kendisine verilen vizyon ve hedefler çerçevesinde araştırmalarını sürdürüyordu. Yapılan araştırma kapsamında Phillip Cocu öne çıkan adayların başında geliyordu. Teknik Direktör kriterlerimiz arasında, Phillip Cocu’da öne çıkan özellikler heyecan verici atağa dayalı bir futbol stili, birlikte çalıştığı oyuncuların performansını geliştirme özelliği, münferit oyuncuların performansından ziyade takım performansına verdiği öncelik, bugüne kadar yaptığı çalışmalar içerisinde altyapılara verdiği önem, saha içi ve saha dışındaki güçlü liderlik yapısı ve bütün bunlarla birlikte, PSV’de çalıştığı süre içerisinde 4 yılda 3 şampiyonluk elde etmesiydi. Phillip Cocu’nun hem Fenerbahçe camiasına, hem de Türk Futbolu’na hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Phillip Cocu, takımla çalışmalara, takımın sezon öncesi hazırlık kampı için toplanacağı 28 Haziran Perşembe günü Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde başlayacak.

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Cocu

ŞAMPİYONLAR LİGİ VE BARCELONA’DAN MESAJ

Fenerbahçe’nin Cocu’yu açıklamasının ardından Şampiyonlar Ligi resmi hesabından ve Barcelona’nın resmi Türkçe hesabından mesaj geldi. Şampiyonlar Ligi hesabı, Cocu’nun Fenerbahçe’yle 3 yıllık anlaştığını duyurdu. Barcelona ise “1998-2004 arası formamızı giyen, Barça efsanelerinden Phillip Cocu’ya kariyerindeki bu yeni sayfada başarılar dileriz!” mesajını paylaştı

Dünya Kupası En yüksek Oranlar KLASBAHİS’de

Kacakbahis7

YORUMLAR
    YORUM YAZ

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.